DERNEĞİMİZ HAKKINDA

Derneğimiz 1995 yılında İçişleri Bakanlığının 0648166 no.lu kararı ile kurulmuş olup tüketici başvurularını değerlendirmekte,ilk öğretimden yüksek öğretime kadar her seviyedeki öğretim kurumlarımızda ve medya aracılıgı ile eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını sürdürmektedir
Sivil toplum örgütü olarak güçlenmek ve daha aktif çalışabilmek için bir dizi kararlar alınmıştır.

Ülkemizin en ücra köşelerine ulaşarak bütün tüketicilerimize hizmet verebilmek için çeşitli il ve ilçelerde şubeler açarak bilgi iletişiminin sağlamasına çalışmaktadır.

- 2000 yılında çeşitli illerde 6 panel düzenlenmiş olup 2001 yılında hedefimiz 7 bölgede 14 panel düzenlemektir.
- Biz inanıyoruz ki bütün sivil toplum örgütlerinide çalışmaları sonunda ülkemiz tüketicileri kısa bir sürede daha duyarlı olup, kanunlar çerçevesinde haklarını arama bilincine erişecektir

Eğer biz tüketiciler elimizde bulunan önemli iki silahı kullanmasını bilirsek olumsuz olan herşeyi düzeltebiliriz.
Satın alma silahımızı rastgele değil de akıllıca ve gerektiğinde kullanabilirsek üreticilerimizin kaliteli mal ve hizmet üreteceği aşikardır.
Seçim silahımız da aynısıdır.

Tüketici olarak ne yapmalıyız?

  1. 4077 sayılı Tüketici Kanununu bilmeliyiz.
  2. Temel 8 hakkımızı bilmeliyiz.
  3. Hakkımızı nasıl arayacağımızı bilip, üşenmeden çekinmeden aramalıyız. Şu bir gerçek ki umursamazlık ve bahanelerle görülen olumsuzluklar asla düzelmez.
  4. Sivil toplum örgütlerinde çalışamasak bile üye olarak destek vermeliyiz.
  5. El ele vermeliyiz. Geleceğimizi garantiye almanın olumsuzlukları el birliği ile düzeltmektir.
  6. Her tüketici üzerine düşen görevleri yapmalıdır. Mesela çevre sağlığı için ortalıgı kirleten kişiyi uyarmak vatandaşlık görevidir.
  7. Suçluları asla aramıza almayalım ve toplumdan dışlayalım.
  8. 'Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın' demeyelim.Unutmayalım ki bir gün kapımız çalınırsa arkamızda kimseyi bulamayabiliriz.

Sevgili tüketiciler "Bir elin nesi var iki elin sesi var" sloganıyla hep birlikte el ele verelim, Cennet ülkemizi çağdaş seviyeye taşıyalım. İnanıki el ele verirsek ülkemizde ne soyguncu, ne hırsız ne de eşkiya kalmaz.

Bu ülke hepimizin.Bir halının desenleri gibi el ele verip güzel günlerin gelmesine çalışalım.

- Çalışmalarımız
- Hedeflerimiz
- Organizasyon
- Tüzük
- Yönetim Kurulu